Na polskim rynku nie brakuje produktów, które dostępne są w kartonowych opakowaniach. Praktycznie wszystko jest pakowane w opakowania tekturowe. Ich przydatność można wymieniać godzinami. Można je dostać praktycznie w każdym rozmiarze, a ich główną zaletą jest to, że są stosunkowo niedrogie, a co najważniejsze świetnie zabezpieczają dany produkt przed uszkodzeniem, czy stłuczeniem. Co więcej opakowania kartonowe mogą posłużyć również jako ozdoba danego pomieszczenia. Śmiało można w nich przechowywać ważne pamiątki albo dziecięce zabawki. Warto również dodać, że wszystkie kartony, pudełka kartonowe czy ozdobne pudełka kartonowe są bardzo łatwe i szybkie w montażu. Dzięki temu pakowanie jest czystą przyjemnością. 

Opakowania tekturowe inaczej nazywane kartonowymi mają bardzo szeroki zakres zastosowań. Stosuje się je w każdej gałęzi przemysłu i wszelkich usługach handlowych. Tak naprawdę trudno sobie wyobrazić transport produktów bez kartonów. W życiu codziennym również nie brakuje opakowań kartonowych. Najczęściej możemy je spotkać w przemyśle spożywczym. Wspaniale nadają się do przechowywania przeróżnych produktów spożywczych, zachowując jednocześnie ich walory smakowe, odżywcze i estetyczne. Jakie są ich zalety i wady? Poniżej wyjaśniamy dokładnie, jakie mają najlepsze właściwości, a także w jakich sytuacjach lepiej z nich zrezygnować.

Zalety opakowań kartonowych

Najpopularniejszą branżą, w której opakowania tekturowe podbijają statystyki jest oczywiście przemysł spożywczy. Świetnie nadają się do przechowywania przeróżnych produktów spożywczych. Dzięki ich zastosowaniu zachowywane są wszelkie walory smakowe, odżywcze, a przy tym produkt wygląda bardzo estetycznie i zachęca do zakupu. 

Ich pierwszą i zarazem najważniejszą zaletą jest ich niska cena. To właśnie dzięki temu zyskały taką popularność. Do tego są lekkie i zdecydowanie bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia, w przeciwieństwie do chociażby opakowań szklanych. Dla przykładu warto zauważyć, że transportując produkty szklane, ale wykorzystując m.in. opakowania tekturowe i specjalne przegródki unika się ich zniszczenia. Tak się dzieje np. podczas przewożenia alkoholu, czy różnych domowych ozdób (wazonów, kryształów, pater, kubków, talerzy itp). 

W tym miejscu należy podkreślić, że producent opakowań kartonowych, dzięki najnowszej technologii może wyprodukować karton o takich wymiarach, jaki tylko klient sobie życzy. Od najmniejszego opakowania, po wielkie kartony. Dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta nie jest żadnym problemem. Do tego, na opakowaniach można umieścić każdy dowolny nadruk, a wykorzystując technologię kaszerowania podwyższa się jeszcze jego trwałość. 

Ogromną korzyścią głównie dla środowiska i ekologii jest fakt, że odpowiednio składowane opakowania kartonowe można poddać recyclingowi i wesprzeć naszą matkę ziemię. Poddanie opakowań tekturowych recyclingowi pozwala m.in. na otrzymanie nowych opakowań kartonowych. 

Co więcej opakowania kartonowe są bardzo wytrzymałe i można je wykorzystywać wielokrotnie. Poza tym, zwykło się mówić, że jedyne co, w życiu może nasz ograniczać, to nasza wyobraźnia. Osoby zaradne i kreatywne mogą zwykłemu opakowaniu kartonowemu nadać tzw. drugie życie. Wykorzystując je do zupełnie innej funkcji, od tej pierwotnej. Czasami wystarczy kawałek kolorowego papieru, kolorowa wstążeczka i można przygotować oryginale opakowanie na prezent dla bliskiej osoby. 

Opakowanie kaszerowane

Wady opakowań kartonowych

Jeśli coś ma swoje zalety, to musi też mieć wady. Nie inaczej jest z opakowaniami kartonowymi. Ich praktycznie jedną wadą jest to, że nie są odporne na wodę i różne formy zalania cieczą. Najzwyczajniej w świecie, kiedy opakowania tekturowe będą miały styczność z wilgocią i wodą zaczną przesiąkać, a ich struktura się rozpuszczać. 

Niemniej należy dodać, że nie nastąpi to od razu. Wszystko uzależnione jest od grubości struktury opakowania. Jednak kontakt kartonów z wilgocią, czy długotrwałe przechowywanie produktów w pomieszczeniach, gdzie panuje spora wilgoć może sprawić, że opakowania zmienią nieco swój kształt i mogą nie nadawać się do sprzedaży. 

Jeszcze jedną istotną kwestią związaną z wadą opakowań kartonowych jest ich łatwopalność. Nie oznacza to, że od razu należy z nich rezygnować. Podstawą jest zastosowanie się do zasad przeciwpożarowych oraz odpowiedniego przechowywania produktów. Dzięki temu zminimalizuje się ryzyko pożaru i ich zniszczenia. 

Kartonik z nadrukiem

Postaw na opakowania kartonowe MINIPAK 

Podsumowując okazuje się, że opakowania kartonowe mają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Jeśli ktoś poszukuje trwałego, eleganckiego, a przede wszystkim taniego opakowania, niech postawi na opakowania produkowane przez naszą firmę Minipak.pl. W zamian otrzymuje się gwarancję produktów najwyższej jakości i dostosowanych do indywidualnych potrzeb. 

Zajmujemy się produkcją i dostawą m.in. opakowań spożywczych. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że muszą one być trwałe i estetycznie się prezentować – tak, aby klient chciał sięgnąć na sklepowej półce, właśnie po ten konkretny produkt. 

Ponadto produkujemy pudełka fasonowe, które w przeciwieństwie do pudełek klapowych, nie wymagają zaklejania. Już podczas projektu zwraca jest szczególną uwagę na jego użyteczność i przydatność poszczególnych elementów, które w całości mają za cel stworzyć oryginalny i trwały karton. 

Potrzebujesz opakowania kaszerowane? Żadne problem, wyprodukujemy je dla ciebie. Powstają w czasie procesu naklejania zadrukowanego arkusza kartonu do arkusza tektury warstwowej. Dzięki temu uzyskuje się bardzo trwały karton, który w dodatku bardzo dobrze się prezentuje. Tego rodzaju opakowania świetnie sprawdzą się m.in. do przechowywania cięższych rzeczy oraz sprzętu RTV i AGD. 

Do tego zajmujemy się wytwarzaniem różnych opakowań ozdobnych (w różnych rozmiarach), reklamowych, a nawet farmaceutycznych. Dokładamy wszelkich starań, aby wyprodukowane przez nas opakowanie stanowiło najlepsze zabezpieczenie danego produktu przed różnego rodzaju uszkodzeniami. 

Osoby szukające opakowania, które będą trwałe i bezpieczne dla całego naszego otoczenia powinny zdecydować się na zakup opakowań tekturowych. Kartony świetnie znajdą zastosowanie w każdej branży. Natomiast nasza firma Minipak.pl zadba o wyprodukowanie opakowań zgodnie z wszystkimi wytycznymi klienta. Gwarantujemy, że opakowania będą wytrzymałe, estetyczne i oryginale.

Zalety i wady opakowań kartonowych
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 - liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...