Opakowania kartonowe stosuje się praktycznie w każdej gałęzi przemysłu oraz wszelkich usługach handlowych. Tak naprawdę większość produktów pakowanych jest do mniejszych, czy większych kartonów. Czasami nawet nie zwracamy na to większej uwagi, ponieważ trudno sobie wyobrazić dostępność jakiegoś produktu bez tekturowego opakowania. Najczęściej opakowania kartonowe stosuje się w branży spożywczej. Jednak w tym miejscu warto podkreślić, że mają one szereg różnorodnych zastosowań. Wszystko zależy od przeznaczenia, kształtu, wielkości, a także wytrzymałości opakowania. Gdzie stosuje się opakowania kartonowe? Postaramy się poniżej wyjaśnić główne ich zastosowania. 

opakowania kartonowe

Szeroki zakres stosowania

Nie ma co ukrywać, opakowania kartonowe mają bardzo szeroki zakres zastosowania i zapewne zabrakłoby nam czasu, żeby szeroko omówić wszystkie dziedziny, gdzie je się używa. Praktycznie w każdym sektorze gospodarczym wykorzystywane są opakowania tekturowe, czy to do pakowania mebli, książek, lekarstw, urządzeń AGD i RTV, ogromnej ilości produktów spożywczych i przemysłowych, środków higieny, elementów wyposażenia domu. Ponadto stosuje się je także podczas transportu towarów, które są delikatne i wymagają odpowiedniego zabezpieczenia właśnie w kartonach, aby nie uległy stłuczeniu i uszkodzeniu.

Gdzie stosuje się opakowania kartonowe?

Odpowiadając na to pytanie, nasuwa się jedna odpowiedź – praktycznie wszędzie. W każdej branży spożywczej, przemysłowej, handlowej, gastronomicznej, odzieżowej stosuje się opakowania kartonowe. Tak naprawdę trudno sobie nawet wyobrazić sytuację, kiedy nie byłby one używane.

Dlaczego trudno uniknąć stosowania opakowań tekturowych? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wiodącą branżą jest branża spożywcza. W tej gałęzi gospodarki wykorzystuje się opakowania kartonowe do przechowywania żywności. Dzięki temu zachowuje się ich wszystkie właściwości odżywcze i smakowe. Świetnie sprawdzają się m.in. w cukierniach, ponieważ z jednej strony zabezpieczają słodkości, a po drugie chronią przed przenikaniem innych zapachów. 

Opakowania kartonowe można nabyć w różnych rozmiarach. Mogą to być małe kartony na flakoniki perfum, a także duże pudła, które mogą posłużyć do spakowania odzieży w hurtowniach. Należy podkreślić, że nie ma praktycznie żadnych ograniczeń jeśli chodzi o kształt opakowań. To w znaczący sposób pozwala przetransportować towar z jednego miejsca do drugiego, nie narażając go na zniszczenia, czy stłuczenia. Dla przykładu przy transporcie alkoholi, czy win wykorzystuje się specjalne opakowania kartonowe z przegródkami, które odpowiednio chronią produkty. 

Opakowania tekturowe doskonale sprawdzają się także jako opakowanie dla przedmiotów dużych i ciężkich, np. mebli, drzwi, okien. Coraz częściej wykorzystuje się również pudełka jako ozdobne opakowania na prezent. Kolorowe nadruki, napisy sprawiają, że podarunek jest niezwykle oryginalny i niesztampowy.

opakowania-kartonowe

Rodzaje opakowań kartonowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje opakowań kartonowych. Należy jednak podkreślić, że takie opakowania muszą spełniać dwie podstawowe funkcje, po pierwsze zabezpieczań produkt przed zniszczeniem, a po drugie dobrze się prezentować pod względem marketingowym. Producentem opakowań i pudełek kartonowych jest nasza firma – Minipak.pl.

Zajmujemy się przede wszystkim produkcją opakowań produktów spożywczych. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że taki produkt musi być trwały, wytrzymały, ale przy tym musi estetycznie się prezentować. Dbamy o odpowiednią szatę graficzną oraz nadruki, tak aby klienci chętnie sięgali po ten konkretny produkt. 

Ponadto produkujemy pudełka fasonowe, które w założeniu mają być wielokrotnie otwierane i zamykane. Idealne będą do zapakowania gier planszowych, butów, czy telefonu komórkowego wraz z akcesoriami. 

Jeśli ktoś potrzebuje naprawdę mocnego opakowania, powinien zdecydować się na opakowania kaszerowane. To pudełka z tektury warstwowej wzmocnione zadrukowanym arkuszem kartonu. Doskonale sprawdzają się do zabezpieczania produktów, które mogą ulec uszkodzeniom mechanicznym albo wilgoci. Pudełka nadają się do przechowywania cięższych i wymagających dodatkowej ochrony zestawów prezentowych, sprzętu AGD i RTV, czy drogich alkoholi. 

W Minipak.pl produkujemy także opakowania ozdobne. To świetna alternatywa dla zapakowania prezentu i wykazania się oryginalnością. W bardzo prosty i subtelny sposób można podarować komuś prezent bez pakowania tego w ozdobny papier, wstążki, czy torebki prezentowe. Dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach. Można umieścić na nich specjalne nadruki. 

W czasach wszechogarniającej reklamy, która otacza nas z każdej strony, nie da się od niej uciec. Niemniej można wykorzystać bardzo ciekawą, interesującą i inną jej formę. A dokładnie mówiąc, można wykorzystać kolorowe opakowania kartonowe, które posłużą jako reklama – to klient decyduje jak dokładnie będzie wyglądało to pudełko. 

Kolejną grupą opakowań, której produkcją się zajmujemy są opakowania farmaceutyczne, inaczej mówić opakowania na różne leki i produkty lecznicze. Oferujemy opakowania, które odpowiednio zabezpieczą medykamenty w transporcie, a także będą dobrze wyglądać na półce w aptece. Dbamy również o to, aby wyróżniały się one intensywnymi nadrukami.  

Postaw na opakowania kartonowe

Opakowania tekturowe obecne są praktycznie w każdej sferze naszego życia. Nie ma dnia, żeby ktoś nie zetknąć się z opakowaniem kartonowym podczas śniadania czy zakupów. Wiele osób zapewne zastanawia się, skąd taka dominacja tego rodzaju opakowań na rynku? Wynika to z trzech kwestii, po pierwsze opakowania kartonowe są stosunkowo niedrogie, po drugie to produkt ekologiczny podlegający recyclingowi, a po trzecie naprawdę dobrze chroni dany towar.

Do tego warto dodać, że opakowania kartonowe są lekkie, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i mogą być wielokrotnie używane. Ponadto istnieje możliwość wyprodukowania kartonu o dowolnej wielkości i kształcie. Nasza firma Minipak.pl sprosta każdemu oczekiwaniu klienta. Jako producent tego rodzaju opakowań możemy zagwarantować, że przygotujemy dla każdego trwałe, niedrogie, ale za to niezwykle estetyczne i oryginalne opakowania kartonowe.

Gdzie stosuje się opakowania kartonowe?
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 - liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...