Warto uświadomić sobie, że właściwie każdy produkt jakiego używamy potrzebuje opakowania. Niezależnie od tego czy to kosmetyki, leki, biżuteria czy obuwie… każda rzecz potrzebuje pudełka bądź pojemnika, w którym może być dostarczona od producenta do rąk klienta. Mawia się, że połowa przyjemności z prezentu to jego rozpakowywanie.

Jeśli więc coś komuś dajemy, dostarczamy, sprzedajemy – warto zadbać, by już proces otwierania pudełka działał na naszą korzyść. By klient, który otwiera z opakowania nasz produkt, czuł się wyjątkowo, jakby otwierał prezent, niezależnie nawet od tego, czy ów rzeczywiście jest podarkiem, czy może kupił go sobie sam.

pudełko do przechowywania

Jak dobrać rozmiar pudełka do rzeczy, które chcemy przechowywać?

Podstawowe rozróżnienie pudełek ze względu na ich zastosowanie, a co za tym idzie i rozmiar, to podział na opakowania zbiorcze i opakowania indywidualne. Opakowania zbiorcze zazwyczaj są duże, pozbawione ozdób i kolorów. Ich misją jest pomoc w bezpiecznym transporcie i przechowywaniu towaru, są więc przede wszystkim wytrzymałe i najczęściej opatrzone tylko podstawowymi informacjami na temat swojej zawartości. Pudła takie są idealne do przechowywania dużych rzeczy, bądź dużej ilości rzeczy małych.

Drugą kategorią są wspomniane wyżej opakowania indywidualne. Opakowania indywidualne powinny być tym, co „zjada się oczami”. Powinny być piękne, zawierać logo producenta i zachwycać szatą graficzną. Pudełka indywidualne nie powinny być zbyt duże, by klient nie poczuł się oszukany znajdując maleńki towar w ogromnym opakowaniu. Zbyt małe opakowanie zaś może nie do końca ochraniać produkt przed uszkodzeniami podczas transportu. Ciekawym i eleganckim rozwiązaniem jest pomysłowe wypełnienie przestrzeni wewnątrz pudła kolorowym styropianem, czy ozdobną bibułą, co stanowi dodatkową ochronę dla produktu i cieszy oko.

Najlepsze pudełka do przechowywania kosmetyków

Tak naprawdę to, kto i dlaczego wybierze dany kosmetyk zależy w głównej mierze od tego jak jego opakowanie prezentuje się wizualnie na półce sklepowej. Ponad kwestię czysto wizerunkową, tekturowe pudełka na kosmetyki niezwykle często pełnią tez funkcję instruktażowo – informacyjną. To właśnie z nich czytamy o zalecanym zastosowaniu specyfiku czy sposobie aplikacji. Nierzadko znaczenie ma również to, z jakiego konkretnie wykonane jest materiału i czy na przykład chroni produkt przed promieniami światła słonecznego. Najlepsze pudełka do kosmetyków więc są piękne, funkcjonalne i zawierają szczegółowe informacje o zastosowaniu produktu. Taka kombinacja powinna zapewnić popularność i dobrą renomę każdemu produktowi kosmetycznemu.

karton

Pudełka do przechowywania ubrań

Nie będziemy już nawet wspominać o butach, bowiem każdy (a szczególnie każda kobieta) wie, jak ogromną przyjemnością jest wyciąganie pięknego obuwia z solidnego, oryginalnego opakowania. Skupimy się na mężczyznach, bo chyba każdy dżentelmen czuje się  doceniony jako poważny klient, kiedy rozpakowuje swoją koszulę i już „w palcach” czuje, że zakup, którego dokonał był odpowiedzialny. To samo tyczy się takich części garderoby jak szale, kapelusze czy rękawiczki…

Nawet minimalistyczne, jednak eleganckie pudełko z logotypem producenta świadczy o renomie produktu. Również ekskluzywne butiki nierzadko starannie opakowują w firmowe pudełka męskie garnitury i damskie kreacje. Trwałe i dodające ubraniu szyku pudełko ma jeszcze jedną zaletę – ciężko się z nim rozstać. Daje więc przyjemność klientowi nie tylko podczas pierwszego kontaktu, ale często służy potem jako eleganckie etui.

Opakowanie z nadrukiem

W jakich pudełkach przechowywać zabawki?

Jeśli chodzi o opakowania na zabawki, tu chyba wszyscy mamy jedno skojarzenie – kolory. Nic tak nie działa na wyobraźnię dziecka jak przepiękne, błyszczące, najlepiej sporego rozmiaru pudło, które zachęca do zabawy już samym wyglądem. Wspaniale też, gdy są naprawdę wytrzymałe, pozwala to bowiem dystrybutorom i producentom na dostarczenie dzieciom zabawek z nienagannym stanie wizualnym i bez żadnych uszkodzeń technicznych, na które narażone są podczas transportu.

Często te najpiękniejsze i najsolidniejsze pudła do przechowywania są wykorzystywane później do przechowywania także innych zabawek stając się jakby meblem, elementem wystroju dziecięcego pokoju.

Co jeszcze możesz przechowywać w pudełkach?

Pudełka kartonowe świetnie sprawdzają się w organizacji przestrzeni w domach, nie tylko pomagając w utrzymaniu porządku wśród zabawek. Pudła w zależności od swojej wielkości i trwałości mogą być wykorzystywane przez długie miesiące i lata, jako pomoc w organizacji szaf, biurek, toaletek czy półek. Eleganckie pudełko po kosmetyku, szczególnie takie z przegródkami, może pełnić funkcję szkatułki na biżuterię czy inne drobiazgi.

Duże pudła po artykułach AGD, lub innych sprzętach świetnie sprawdzą się do przechowywania narzędzi, ubrań czy butów. Poręczne pudła są niezbędne przy przeprowadzkach, a te ozdobne robią świetne wrażenie jako opakowanie prezentów.
Zastosowań jest wiele. Sprawdź, które będzie najlepsze dla Ciebie.

Pudełka do przechowywania – jak je dobrze wykorzystać?
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...